Projekty domów Wrocław - architekt Studio MKW

Właściwie każda decyzja podejmowana podczas budowy domu ma ogromne znaczenie, gdyż wiąże się nie tylko z określonymi kosztami, ale też konsekwencjami. Jednak bez wątpienia jednym z pierwszych i kluczowych dylematów, z jakim przyjdzie się nam zmierzyć, będzie wybór projektu (zapraszam do kontaktu, indywidualne projekty domów). To kluczowe rozstrzygnięcie, które będzie miało wpływ nie tylko na wygląd późniejszego budynku, ale również na jego funkcjonalność i komfort mieszkańców.

Ciężko znaleźć gotowy projekt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Ci spośród mieszkańców dużych miast (takich jak Wrocław), którzy pewnego dnia wreszcie mogą spełnić marzenia o własnym domu, szukają niebanalnych i oryginalnych rozwiązań, indywidualnie dopasowanych do ich własnych preferencji. Wśród gotowych planów opracowanych z myślą o gustach większości trudno o coś niesztampowego. Są one zwykle trochę tańsze, ale nie dają inwestorowi swobody ani pewności, że każdy szczegół zostanie przemyślany i dopracowany, jak w projekcie przygotowywanym na zlecenie. Właśnie dlatego projektowanie domu warto powierzyć architektowi, który uwzględni nasze oczekiwania.

Jak podkreśla większość ekspertów, najważniejsze wydaje się określenie potrzeb mieszkańców, ilości przestrzeni potrzebnej każdemu z osobna i wszystkim razem. To pierwszy krok do tego, by oszacować całkowitą powierzchnię budynku. Nieuzasadnione okazuje się powiększanie metrażu dotychczas zajmowanego mieszkania kilkukrotnie. Trzeba przede wszystkim przyjrzeć się konkretnym upodobaniom, przyzwyczajeniom i stylowi życia swojej rodziny.


Czy rzeczywiście potrzebujemy dwa razy większego salonu, skoro wszyscy spędzają czas w swoich pokojach, a goście bywają u nas sporadycznie? A może zamiast obszernej garderoby, lepiej wygospodarować miejsce na domowe biuro dla domownika pracującego w domu? Warto o tym pomyśleć zawczasu, bo kluczem do sukcesu jest właściwe planowanie. Pomóc nam w tym może doświadczony architekt (np. architekt we Wrocławiu -MKW Studio Projektowe), który projektowaniem domów zajmuje się na co dzień.

Jan Kobiałka - projektowanie stron internetowych Wrocław